Matematyka - czy dzieci w 3 klasie podstawowej powinny pisać sprawdziany 90 minutowe?

Napisane przez Ramona dnia 26.01.2024
Rozwój

Jednym z ważnych zagadnień w edukacji jest stosowanie odpowiednich metod i narzędzi oceniania uczniów. W przypadku matematyki, często pojawia się pytanie, czy dzieci w 3 klasie podstawowej powinny pisać sprawdziany trwające 90 minut. To interesujące wyzwanie, które wymaga rozważenia różnych aspektów, takich jak zachowanie uwagi i koncentracji oraz stopień zaawansowania programu nauczania w tej klasie.

Jako praktykujący nauczyciel matematyki w szkole podstawowej, wielokrotnie zastanawiałem się nad tym, czy dzieci w 3 klasie powinny pisać sprawdziany 90 minutowe. Moje doświadczenia w pracy z tym wiekiem uczniów skłoniły mnie do pewnych refleksji na ten temat.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że 90 minut to zbyt długi czas dla tak młodych uczniów. W końcu mają one jeszcze wiele innych przedmiotów do opanowania i nie można zapominać o tym, że matematyka to tylko jeden element ich edukacji. Jednak po bliższym zastanowieniu, muszę przyznać, że dłuższe testy mają swoje zalety.

Na podstawie mojej praktyki i doświadczenia, uważam, że uczniowie w wieku 8-9 lat, czyli w 3 klasie podstawowej, powinni pisać sprawdziany trwające 90 minut. Choć może to wydawać się zbyt długim czasem dla tak małych dzieci, jednak jestem przekonany, że jest to odpowiedni sposób, aby sprawdzić ich wiedzę i umiejętności matematyczne.

5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : nadmiar, sprawdziany,