article
Szacowany czas czytania 3 min. (407 słów)

Wycieczki szkolne do Czech. Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić

Napisane przez Protek dnia 24.05.2023
Wycieczki szkolne
article

Zbliżające się wakacje to świetna okazja, by dzieci mogły nie tylko odpocząć od szkolnych obowiązków, ale też zobaczyły całkiem nowe miejsca. Sprawdź, gdzie można spędzić aktywnie czas, zwiedzając piękne miasta i atrakcyjne przyrodnicze zakątki.

Co czeka na odwiedzających Pragę?

Niewątpliwie wartym do rozważenia kierunkiem wyjazdowym jest kraj naszych południowych sąsiadów. Wycieczki szkolne do Czech to świetna okazja, by poznać nie tylko zabytki w Pradze, ale również w innych urokliwych miejscowościach. Stolica może pochwalić się wyjątkową, dobrze zachowaną architekturą średniowieczną, renesansową i barokową. Warto zobaczyć imponujący zamek na Hradczanach, czy przejść się uliczkami Starego Miasta. Znajdują się w niedużej odległości od siebie, na dwóch brzegach rzeki Wełtawy, które łączy Most Karola – najstarszy kamienny obiekt tego typu na świecie.

Smakołyki z czeskiej kuchni i nie tylko

Spacerując po Pradze, ogląda się nie tylko interesującą zabudowę, ale również liczne, zapierające dech w piersiach rzeźby. W trakcie zwiedzania ciekawym doświadczeniem będzie spróbowanie lokalnej kuchni – knedlików, czy pozycji z bardziej nowoczesnego czeskiego menu – smażonego sera z sosem tatarskim i frytkami. Jednak miejskie klimaty to nie wszystko, co czeka na zwiedzających. Na wycieczce do Czech warto postawić również na oglądanie niepowtarzalnych widoków przyrodniczych, których nie brak w tym górzystym państwie.

Zachwycające olbrzymy z piaskowca – skalne miasto

Podziwianie natury często zachwyca bardziej dorosłych niż dzieci. Jednak to, co zobaczą w skalnym mieście, na pewno przykuje ich uwagę i rozbudzi wyobraźnię. Wielkie formy skalne przybierające nietypowe kształty robią wrażenie na każdym odwiedzającym Adršpach. Jest to prawdziwy labirynt, przez który prowadzi szlak dla zwiedzających. Pobyt w tym miejscu kończy się rejsem po jeziorku. Jest to obowiązkowy punkt na mapie do odwiedzenia w trakcie szkolnej wycieczki do Czech i jedno z najciekawszych miejsc w Górach Stołowych.

Bogactwo kulturowe i naturalne Czech

Ciekawa i rozwijająca podróż po tym pięknym i zaskakującym kraju jest możliwa z biurem podróży Horyzont. Dba ono o zapewnienie atrakcyjnego programu, jak i bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Szeroka oferta pozwala na wybranie najlepszej dla nas opcji. Wakacyjny czas dobrze jest wykorzystać w jak najbardziej efektywny sposób, dlatego warto skorzystać z możliwości obejrzenia Pragi, skalnego miasta, czy innych zachwycających zakątków ojczyzny Krecika, Rumcajsa, Żwirka i Muchomorka oraz niezapomnianego duetu sąsiadów – Pata i Mata.

Bezpieczne wakacje ze sprawdzonym biurem dla Twojego dziecka

Moc wrażeń, niezapomniane widoki i pyszne jedzenie – to czeka na osoby odwiedzające kraj naszych sąsiadów. Jeśli szukasz dla swojego dziecka odpowiedniej i bogatej w atrakcje wycieczki szkolnej, sprawdź jakie propozycje przygotowało biuro podróży Horyzont. W ich ofercie znajdziesz ciekawe wyjazdy nie tylko do Pragi i innych zakątków Czech – oferują również liczne kierunki zagraniczne, jak i krajowe. 


5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : Artykuł Sponsorowany, wycieczki, czechy,
Avatar

O Autorze

Protek
Cześć, jestem miłośnikiem matematyki i uwielbiam zagłębiać się w świat liczb, wzorów i algorytmów. Od najmłodszych lat interesowałem się matematyką i zawsze wydawała mi się fascynująca.

OCEŃ TEN ARTYKUŁ:

4,75 / 8 głosów

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *