Efektywne metody nauczania języka angielskiego - wybór kursu odpowiadającego Twoim potrzebom

Napisane przez Ramona dnia 05.12.2023
Języki obce

Kurs językowy, którego poziom i intensywność zostały odpowiednio dopasowane do potrzeb i celów słuchacza, gwarantują sukces w nauce języka obcego. Jeśli chcesz pogłębić swoją znajomość języka angielskiego, poszukaj szkoły językowej, która oferuje wiele kursów angielskiego. Poza poziomem zaawansowania warto, aby różniły się też tematyką czy celem prowadzenia. Tak skonstruowaną ofertę docenisz, gdy będziesz szukać nie kursu ogólnego, ale na przykład przygotowującego do zdobycia certyfikatu językowego albo pogłębiającego znajomość specyficznego słownictwa. Jak wybrać kurs języka angielskiego, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb?

Dobry kurs języka angielskiego – na co zwrócić uwagę?

To oczywiste, że chcesz uczyć się mowy Brytyjczyków u najlepszych. Absolutną podstawą w trakcie wybierania szkoły językowej, w której będziesz uczyć się języka angielskiego, jest jej renoma i doświadczenie. W dobie powszechnego dostępu do internetu i jedno, i drugie bardzo łatwo sprawdzić. Upewnij się, że wybrana placówka ma swoją stronę internetową, na której dokładnie prezentuje swoją ofertę i aktualizuje ją na bieżąco. Opinii na temat wybranej placówki, a nawet konkretnego kursu możesz szukać na stronie szkoły, a także w mediach społecznościowych.

Wiele o tym, jakie jest podejście szkoły do nauczania języków obcych, powiedzą Ci pozorne detale. Zarówno Tobie, jak i lektorom zależy na tym, aby wszystkie grupy były dobrze dopasowane do umiejętności, możliwości i celów słuchaczy. Warto wybrać kursy języka angielskiego (i szerzej – każdej obcej mowy) w placówce, która rozmowy na temat dopasowania do konkretnej grupy rozpoczyna zawsze od testu umiejętności językowych. W oczach osoby, która chce poznać język angielski albo poprawić jego znajomość, na korzyść szkoły mogą przemawiać jeszcze takie kwestie, jak:

• bezpłatna lekcja próbna i konsultacje;
  • stała opieka metodyczna nad przebiegiem kursu;
  • pisemna gwarancja skuteczności kursu;
  • bezpłatne egzaminy próbne dla osób uczestniczących w kursach przygotowujących do zdania egzaminów językowych;
  • rabaty (np. zniżki dla rodzin czy słuchaczy kontynuujących naukę).

Wybierz grupę dopasowaną do wieku, potrzeb i celów nauki

Przeprowadzenie testu, który pozwoli określić Twój poziom znajomości języka, to dopiero wstęp. Kolejnym krokiem powinna być rozmowa na temat Twoich możliwości finansowych i czasowych, a także celów nauki. W ten sposób osoba odpowiedzialna za przygotowywanie oferty nauki dla przyszłych słuchaczy zaproponuje Ci kurs grupowy lub indywidualny.

Kursy językowe dzieli się zazwyczaj ze względu na wiek słuchaczy i/lub profil nauczania. Podział ten ma ogromny wpływ na postęp nauki. Warto zaznaczyć, że im młodszy słuchacz, tym lekcje powinny być krótsze. Dla przykładu dzieci w wieku od 2 do 4 lat mogą spotykać się dwa razy w tygodniu na pół godziny. W przypadku starszych pociech zwiększa się czas pojedynczej lekcji, a tym samym liczba godzin w całym kursie. Przedszkolaki (cztero-, pięcio- i sześciolatki) mogą uczestniczyć w lekcjach 45-minutowych. Z kolei uczniowie nauczania początkowego są na tyle dojrzali, że ich kurs może być podzielony na lekcje 60-minutowe. W przypadku młodzieży i dorosłych czas ten jest jeszcze dłuższy i wynosi 90 minut.

Wymiar kursów specjalistycznych jest zazwyczaj większy niż kursów ogólnych. W przypadku rocznego kursu przygotowującego do matury obejmuje lekcje trwające po 150 minut (łącznie 80 godzin lekcyjnych), a gdy mowa o certyfikatach Cambridge (np. FCE czy CAE) – po 120 minut (łącznie 160 godzin lekcyjnych rocznie). Ciekawą formą nauki są także kursy konwersacyjne, idealne dla osób chcących utrzymać aktualny poziom znajomości języka angielskiego albo ćwiczyć umiejętność rozmawiania z obcokrajowcami. Przykładowy wymiar kursu konwersacyjnego to 30 120-minutowych spotkań, które w ciągu roku szkolnego dadzą kurs w łącznym wymiarze 80 godzin lekcyjnych. Warto wyróżnić też kursy dla firm, których wymiar i przerabiany materiał są zawsze skrojone do potrzeb przedsiębiorstwa.

Co jeszcze warto wiedzieć o kursach języka angielskiego?

Ogromny wpływ na atmosferę nauczania mają jeszcze inne czynniki, o których możesz nawet nie pomyśleć na etapie wybierania kursu. Po pierwsze, ważne jest to, aby roczny kurs łatwo było Ci umieścić w planie tygodnia swoim i swoich najbliższych. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas na dojazdach do szkoły językowej, możesz wybrać kurs zdalny (online). Wystarczy stabilne łącze internetowe i wygospodarowanie czasu, w którym w spokoju i ciszy będziesz uczestniczyć w lekcji zdalnej. Zdalna forma kursu sprawi, że w lekcji będziesz mogła lub mógł uczestniczyć z dowolnego miejsce na świecie, nawet będąc w delegacji czy na wakacjach. Po drugie, na komfort nauki wpływa także bezpieczna sytuacja finansowa. Właśnie dlatego warto, abyś upewniła lub upewnił się przed podpisaniem umowy, czy możliwa jest płatność za kurs w ratach lub inna najlepsza dla Ciebie forma płatności.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajduje się szkoła z podobną ofertą do opisanej powyżej, poznaj Szkołę Języków Obcych British Centre w Łodzi. Placówka działa od 1993 roku, a dzięki niej język angielski poznało już kilka pokoleń dzieci, młodzieży i dorosłych. Możesz uczyć się w niej stacjonarnie lub online na kursach grupowych i indywidualnych o profilu ogólnym bądź specjalistycznym.

5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : artykuł sponsorowany, angielski,