article
Szacowany czas czytania 3 min. (497 słów)

Historie sukcesu - jak pokonałem stres i zdałem prawo jazdy za pierwszym razem

Napisane przez Ramona dnia 15.04.2024
Szkolenia
article

Boisz się, że stres uniemożliwi Ci zdanie egzaminu na prawo jazdy i zdobycie upragnionych uprawnień? Spokojnie, nie tylko Ty. Takich osób jak Ty, codziennie jest w Polsce dziesiątki. Obawiają się tego, czy uda im się zdać egzamin i czy dadzą radę opanować stres. Dziś podzielę się z Tobą moją historią. To historia o tym, jak pokonałem stres i zdałem państwowy egzamin na prawo jazdy już za pierwszym razem

Czego najbardziej się bałem?

Co było moją największą obawą? Oczywiście to, że mimo dobrego przygotowania nie zdam egzaminu za pierwszym razem. Należę do osób, które w takich sytuacjach mocno się stresują. Objawia się to nie tylko zwiększoną potliwością, ale również mniej logicznym myśleniem. Jeżeli nie zapanowałbym nad stresem, to z pewnością czekałoby mnie sporo wizyt w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. 

Wybrałem wysokiej jakości materiały dydaktyczne

Zwiększając swoje szanse na szybkie zdanie egzaminu na prawo jazdy, wybrałem wysokiej jakości materiały dydaktyczne do nauki. W tym obszarze postawiłem na Grupę IMAGE, czyli lidera rynku polskiego. Firma ta od ponad 30 lat zajmuje się tworzeniem materiałów dla przyszłych i obecnych kierowców i mnie nie zawiodła. Korzystałem zarówno z podręcznika w wersji papierowej, jak i e-podręcznika oraz intuicyjnej aplikacji. Ta ostatnia umożliwiła mi symulowanie testów na prawo jazdy, dzięki którym byłem jeszcze lepiej przygotowany do części teoretycznej. 


Poświęciłem czas na naukę

Oczywiście nic nie dzieje się samo. W planie tygodni poprzedzających egzamin uwzględniłem czas na naukę. Poświęciłem na nią tyle, aby poczuć się pewnie i z dużą łatwością odpowiadać na pytania egzaminacyjne. Opłacało się, ponieważ pomimo stresu zdanie części teoretycznej nie było trudne. Kluczem były konsekwencja i nauka ze sprawdzonych materiałów. 

Zaufałem dobrym instruktorom

Wybrałem polecany ośrodek szkolenia kierowców. Wcześniej z jego usług korzystali moi znajomi, dlatego wiedziałem, że można zaufać tym instruktorom. Przeprowadzili mnie przez cały proces i nauczyli jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Czułem się dobrze przygotowany do egzaminu, jednak z tyłu głowy wciąż pojawiała się obawa o stres. 

Techniki relaksacyjne przed egzaminem

Zgodnie z zaleceniami instruktorów przed egzaminem postawiłem na techniki relaksacyjne. W moim przypadku zadziałał spacer przed egzaminem oraz czytanie książki. Do tego unikałem picia kawy oraz zażywania cukru, co mogłoby powodować zwiększoną nerwowość na egzaminie na prawo jazdy. Zrelaksowany, spokojny i dobrze przygotowany pojechałem do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 

Mam to! Egzamin zdany

Zastosowane techniki i dobre przygotowanie do egzaminu sprawiły, że stres był mniejszy, niż przypuszczałem. Oczywiście nie dało się go w pełni wyeliminować, ale dało się go kontrolować. Dzięki temu z powodzeniem wykonałem wszystkie manewry i polecenia egzaminatora, a następnie bezpiecznie dotarłem do celu. Za pierwszym razem zdałem egzamin na prawo jazdy, pokonując stres i obawy. 

Moja historia brzmi znajomo? To historia dziesiątek osób, które codziennie w Polsce stają przed wyzwaniem, jakim jest zdanie egzaminu na prawo jazdy. Niech artykuł ten będzie Twoim drogowskazem, a Ty także zdobędziesz uprawnienia już za pierwszym podejściem. Do dzieła!

Artykuł sponsorowany


5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : stres, sukces, prawo jazdy,
Avatar

O Autorze

Ramona
Cześć, jestem Ramona i od zawsze kochałam matematykę. Już w szkole podstawowej uwielbiałam rozwiązywać zadania i zgłębiać tajniki algebry i geometrii. Moją pasją stała się również matematyka finansowa i statystyka, której używam w mojej pracy.

OCEŃ TEN ARTYKUŁ:

4,57 / 7 głosów

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *