Wybierz zeszyty Oxford: najlepszy wybór dla szkoły i biura

Napisane przez Protek dnia 30.03.2024
Sprzęt i wyposażenie szkolne

Każdy z nas na pewno kojarzy Oxford i miał kiedyś przynajmniej jeden zeszyt tej marki. Co wyróżnia je spośród innych? Dlaczego warto zastanowić się nie tylko nad tym, ile brulion powinien mieć stron i czy mają one być w kratkę, czy też może w linie? Jaki powinien być jego grzbiet, a także rozmiar?

Czego wymagamy od dobrej jakości zeszytu?

Jedną z najważniejszych cech odpowiedniego zeszytu jest wygoda jego użytkowania. Niektórzy wolą tradycyjny rozmiar A5, inni wolą większe A4. Zazwyczaj zeszyty noszone są w torbach i plecakach, zatem ich rozmiary muszą być kompatybilne. Ten w w twardej okładce będzie bardziej wytrzymały, ale z kolei cięższy od brulionu z miękką. W przypadku noszenia ze sobą na co dzień wyłącznie jednego lub dwóch zeszytów nie ma to znaczenia, ale jeśli jesteś uczniem, który codziennie ma po kilka lekcji i do każdego przedmiotu musisz mieć osobny zeszyt, wtedy zwracasz uwagę na takie szczegóły. Dla wielu użytkowników znaczenie ma również sposób, w jaki kartki zostały przymocowane do siebie wraz z okładką. Najwygodniejszy wydaje się być zeszyt zszyty, choć niektórzy są zwolennikami tych klejonych. To jednak nie wszystko, ponieważ również wygodne w użytkowaniu są kołonotatniki na spirali. Zeszyt Oxford to nie tylko wysoka jakość, ale także różnorodność, zatem każdy uczeń możne wybrać doskonały model dla siebie.

Klasyka i innowacje wśród notesów

Zeszyty Oxford charakteryzuje również olśniewająca biel kartek. Kiedy weźmiemy do ręki jeden z nich i zaczniemy przewracać strony, zauważymy, że papier jest gruby i gładki, przypominający wręcz delikatnie satynę. Jego właściwości sprawiają, że łatwiej się po nim pisze, a długopis czy pióro trudniej przebija na drugą stronę. To sprawia, że łatwiej odczytać notatki i są one bardziej estetyczne. Ponadto zeszyty Oxford pokochają osoby, które zawsze wkładają do zeszytu różne kartki. Model easyBook posiada w swojej konstrukcji wbudowaną kieszeń a także teczkę. Z taką pomocą nie będziesz musiał już martwić się, że coś Ci wypadnie. Kołozeszyt posiada specjalne perforacje, które sprawiają, że łatwo wyrywa się z niego kartki, co może okazać się szczególnie przydatne podczas sprawdzianu czy kartkówki. Jest również dobrym narzędziem do planowania i spisywania swoich myśli.

Jak zeszyt działa na ucznia?

Charakterystyczna woń nowego, świeżo rozpoczętego zeszytu jest naprawdę bardzo inspirująca, jeżeli na dodatek towarzyszą jej idealnie białe strony, na których pięknie wygląda tusz z pióra czy długopisu. W dobrej jakości zeszytach uczniowie chętniej będą pisali notatki, przykładając się do nich. Chętniej będą też się z nich uczyli. Jest to zatem jedna z metod na zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki oraz dbania o kaligraficzne pismo, ponieważ ładny zeszyt na wielu uczniów działa w sposób motywujący do prowadzenia schludnych notatek.

5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : zeszyty, oxford,