article
Szacowany czas czytania 2 min. (216 słów)

Śnieg na dachu szkoły - niebezpieczeństwo nie tylko dla dzieci

Napisane przez Ramona dnia 10.12.2023
Sprzęt i wyposażenie szkolne
article

Witajcie w moim małym kawałku internetowej krainy, gdzie dzisiaj poruszymy temat, który może się wydawać zwyczajny, ale o ile ważny! Mianowicie, śnieg na dachu szkoły. Bo tak, to nie tylko biały puch, który sprawia, że dzieciaki robią bałwany. To również potencjalne niebezpieczeństwo, o którym warto trochę pogadać.


Okej, zaczynamy od oczywistego pytania: co w ogóle może być niebezpiecznego w niewinnym białym puchu? Otóż, śnieg na dachu, zwłaszcza po intensywnych opadach, może zrobić się naprawdę solidną warstwą. I teraz wyobraźcie sobie, że ta warstwa zaczyna stawać się nieco zbyt ciężka. Co się dzieje? No cóż, zaczyna się ta gra z grawitacją, która kończy się niewesoło. Zważywszy, że dach to taka jedna z tych rzeczy, które powinny być nad głową, potencjalne osunięcie się śniegu to nie jest najlepsza opcja.


Dlaczego to ważne, zwłaszcza dla dzieci? Bo przecież dzieci uwielbiają szkołę, prawda? No, może nie zawsze, ale to nie zmienia faktu, że przebywają tam przez większą część dnia. A jak się zacznie roztopa, a potem znów zamarznie, to te śnieżne góry na dachu mogą zacząć stwarzać realne niebezpieczeństwo. Mogą spaść, jak kamienie, zagrażając bezpieczeństwu naszych maluchów. Więc może warto czasem spojrzeć w górę i pomyśleć o tym, co się dzieje na dachu naszej szkoły? Bo choćbyśmy się nie orientowali, to nasze dzieci, te małe marzyciele i badacze świata, tam spędzają sporo czasu.


5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : śnieg, szkoła, sople,
Avatar

O Autorze

Ramona
Cześć, jestem Ramona i od zawsze kochałam matematykę. Już w szkole podstawowej uwielbiałam rozwiązywać zadania i zgłębiać tajniki algebry i geometrii. Moją pasją stała się również matematyka finansowa i statystyka, której używam w mojej pracy.

OCEŃ TEN ARTYKUŁ:

4,25 / 8 głosów

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *